بخش‌ها

بخش اصلي ( پوسترهاي اطلاع رساني هيأت):

موضوع بخش اصلی فراخوان تمام پوسترهای اطلاع‌رسانی هیأت می‌باشد که خود به سه زیربخش تقسیم می شود. برای هرکدام از زیربخش‌ها 3 جایزه(بدون رتبه‌بندی) در نظر گرفته شده است. از این دوره باهدف تقویت کار تیمی (Team working) و ارتقای تخصصی سطح هنری پوسترهای اطلاع‌رسانی هیأت علاوه‌بر انتخاب پوستر برتر در این بخش، در 6 بخش تخصصی هم آثار مورد داوری قرار خواهند گرفت: 1. تصویرسازی 2.حروف‌نگاری 3. چیدمان متن(لی‌اوت) 4. ترکیب‌بندی 5. ایده پردازی و خلاقیت 6. عکاسی (کاربرد عکس در پوستر)

• پوسترهاي محرم

تمام پوسترهاي اطلاعرساني مرتبط با عزاداري امام حسين(ع) در ماه محرم و صفر از جمله سياهپوشان، پيشواز محرم، دهه اول، مراسمهاي اربعين و غيره در اين بخش جاي ميگيرند.

• پوسترهاي هفتگي هيأت

يکي از تبليغات مهم و موثر هيأت، پوسترهاي جلسات هفتگي است که نمايانگر زنده بودن فرهنگ اهل‌بيت(ع) به طور منظم در تمام طول سال و در سطح جامعه است که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در اين بخش از سوگواره به پوسترهاي اعلان برنامه هفتگي هيأت پرداخته شده است. بايد به اين نکته توجه شود که پوسترهاي اعلان مراسم هفتگي که مناسبت خاصي را پوشش ميدهد مانند همزماني شهادت امام‌صادق (ع) با جلسه هفتگي هيأت، در بخش ساير مجالس هيأت قرار ميگيرد.

• پوسترهاي ساير مجالس هيأت

در اين بخش، پوستر اعلان تمام مناسبتهايي که دربخش اول و دوم جاي نمي‌گيرند مورد بررسي قرار مي‌گيرد. اعم از ميلادها و جشن‌ها، ايام فاطميه، مناسبت‌هاي ماه مبارک رمضان، ، ساير شهادتها و...


بخش جنبی:

• پوسترهای عاشورایی

پوسترهای عاشورایی موضوع بخش جنبی ششمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت می‌باشد. در بسیاری از سوگواره‌های مشابه، این بخش اصلی‌ترین قسمت فراخوان می‌باشد، اما در سوگواره‌ عاشورایی پوستر هیأت، به جهت اهمیتی که پوسترهای اعلان و اطلاع‌رسانی داشته، آثاری که برای این منظور نبوده و صرفا جهت تبلیغ مفاهیم عمیق عاشورایی طراحی شده‌اند در بخش جنبی قرار می‌گیرند.

 

تمامی حقوق برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ می باشد  ©