بخش‌ها

بخش اصلي ( پوسترهاي اطلاع رساني هيأت):

موضوع بخش اصلي فراخوان تمام پوسترهاي اطلاع‌رساني هيأت مي‌باشد که خود به سه زيربخش تقسيم مي شود. براي هرکدام از زيربخش‌ها پنج جايزه(بدون رتبه‌بندي) در نظر گرفته شده ولي رقابت براي کسب رتبه اول تا سوم، بين تمامي آثار رسيده به بخش اصلي خواهد بود.

• پوسترهاي محرم

تمام پوسترهاي اطلاعرساني مرتبط با عزاداري امام حسين(ع) در ماه محرم و صفر از جمله سياهپوشان، پيشواز محرم، دهه اول، مراسمهاي اربعين و غيره در اين بخش جاي ميگيرند.

• پوسترهاي هفتگي هيأت

يکي از تبليغات مهم و موثر هيأت، پوسترهاي جلسات هفتگي است که نمايانگر زنده بودن فرهنگ اهل‌بيت(ع) به طور منظم در تمام طول سال و در سطح جامعه است که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در اين بخش از سوگواره به پوسترهاي اعلان برنامه هفتگي هيأت پرداخته شده است. بايد به اين نکته توجه شود که پوسترهاي اعلان مراسم هفتگي که مناسبت خاصي را پوشش ميدهد مانند همزماني شهادت امام‌صادق (ع) با جلسه هفتگي هيأت، در بخش ساير مجالس هيأت قرار ميگيرد.

• پوسترهاي ساير مجالس هيأت

در اين بخش، پوستر اعلان تمام مناسبتهايي که دربخش اول و دوم جاي نمي‌گيرند مورد بررسي قرار مي‌گيرد. اعم از ميلادها و جشن‌ها، ايام فاطميه، مناسبت‌هاي ماه مبارک رمضان، ، ساير شهادتها و...


بخش جنبی:

• طراحي جايگاه و فضاسازي هيأت

مقصود جایگاه سخنران و مداح هیأت است. اگر این کار به صورت بسته طراحی بود به شکلی که از آرایههای بصریِ دکور در فضاسازی محیطی هیأت و پیرامون هیأت استفاده شده باشد، دارای امتیاز مخصوص میباشد. ارسال تصاویر آمادهسازی دکور شامل اتودهای اولیه، طرحهای رایانهای و مراحل اجرا و عکس از زوایای مختلف، ضروری است.


• پوسترهاي عاشورايي

در بسياري از سوگواره‌هاي مشابه، اين بخش اصلي‌ترين قسمت فراخوان مي‌باشد، اما در سوگواره‌ عاشورايي پوستر هيأت، به جهت اهميتي که پوسترهاي اعلان و اطلاع‌رساني داشته، آثاري که براي اين منظور نبوده و صرفا جهت تبليغ مفاهيم عميق عاشورايي طراحي شده‌اند در بخش جنبي قرار مي‌گيرند.


بخش ویژه:

• طراحي پرچم و کتيبه

در اين بخش، طراحي گرافيکي پرچم يا کتيبه مدنظر است. علاوه بر ترکيب کلي آثار، دقت در اجزاء طرح، اعم از متن و طرح، انتخاب نوشته ها، اذکار و اشعار و کتابت آنها، تزئينات، آرايه ها، تذهيب‌ها، حاشيه‌ها ، شکل و نوع برش و ... مورد توجه مي‌باشد.
ارسال مراحل انجام کار (اتودهاي اوليه)، جزئيات طرح به صورت جداگانه و نمونه توليد شده طرح در فرآيند داوري اثر مثبت خواهد داشت. در توليد آثار قالب هاي مختلف توليد کتيبه و پرچم مانند بافت، قلم‌کار، چاپ دستي، سيلک صنعتي، تکه‌دوزي، گلدوزي، زري‌دوزي، و ... مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد. بديهي است فرمت فايل ارئه شده بايد متناسب با قالب آثار تنظيم گردد.

 

تمامی حقوق برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ می باشد  ©